We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

30. 09. 2022 11:09

Česká Škoda premýšľa, ako dokázať šetriť plynom. Zamestnanci sa už boja o prácu

* Problémy Škode Auto priniesla v posledných rokoch pandémie covidu-19, celosvetový nedostatok čipov do palubnej elektroniky, vojna na Ukrajine a teraz energetická kríza. * Niektorí zamestananci českého gigantu už začínajú mať obavy o svoju prácu. * Značka intenzívne pracuje na riešení problémov a jej prioritou má byť práve zachovanie výrobcy i všetkých pracovných miest.


https://hnonline.sk/

30. 09. 2022 11:09

Proč by mělo stát za poškozením Nord Streamu Rusko? Chce Evropu znejistit, míní expert

Po explozích, které poškodily potrubí podmořských plynovodů Nord Stream 1 a 2, je nejčastěji kladenou otázkou, kdo za sabotáží stojí a komu prospěje. Odborník z katedry mezinárodních vztahů z Masarykovy univerzity Martin Jirušek vysvětluje, proč se domnívá, že za výbuchy jednoznačně stojí Rusko. Nastínil také, co podle něj bude následovat.


Novinky.cz

30. 09. 2022 02:09

Šéf Dusla pre HN: Poškodenie Nord Streamu môže zmariť reštart výroby

V rozhovore so šéfom Dusla Petrom Bláhom sa dozviete: * Či fabrike hrozí definitívne zastavenie výroby pre vysoké ceny zemného plynu a aké by to malo dôsledky. * Čo sa musí stať, aby sa výroba v Šali, ktorá priamo a nepriamo zamestnáva takmer desaťtisíc ľudí, opäť rozbehla.  * Ako sú na tom chemičky v okolitých krajinách a či Európe hrozí nedostatok hnojív, AdBlue alebo rajského plynu pre zdravotníctvo.


https://hnonline.sk/

30. 09. 2022 01:09

Mimořádná daň ze zisku by mohla odradit investory v oblasti OZE

„Neočekávané“ zisky některých energetických společností, které jsou schopny prodávat svůj produkt za velmi vysokou cenu na trhu, aniž by čelily přímému zvýšení výrobních nákladů, by byly použity na úlevu zákazníkům, kteří se snaží vyrovnat s rychlým růstem cen energií. Toto je návrh, o kterém se nyní diskutuje nejen v Německu, ale i v Bruselu.


https://www.solarninovinky.cz/

29. 09. 2022 11:09

Brčka jako symbol znečišťování. Jednorázové plastové výrobky se loučí

V srpnu tohoto roku začala platit novela zákona o omezení dopadu vybraných plastových [https://www.kamsnim.cz/categories/plast] výrobků na životní prostředí. Novela zakazuje například použití jednorázových brček, kelímků, příborů, vatových tyčinek či tyček na nafukovací balonky. Jak nová nařízení, vycházející z předpisů Evropské unie, hodnotí odborníci? Jde o krok správným směrem? Na názor jsme se zeptali Zdeňka Starého a Hynka Beneše z oddělení zpracování polymerních materiálů Ústavu makromolekulární chemie AV ČR [https://www.imc.cas.cz/cs/].


https://www.enviweb.cz/

29. 09. 2022 07:09

Nově založená Komise zajistí lepší spolupráci mezi kraji v době mimořádného sucha

Nová Ústřední komise pro sucho založená Ministerstvem zemědělství (MZe) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) bude koordinovat práci krajů v obdobích mimořádného sucha. Zasednou v ní odborníci z několika resortů. Materiál zajišťující zřízení komise a její status projednala vláda.


https://www.enviweb.cz/

29. 09. 2022 07:09

Rusko, USA, ufóni. Cieľom útoku na Nord Stream bolo vytvoriť neistotu, tvrdí dánsky analytik

"To, čo sa stalo, dobre zapadá do hybridnej vojny. O nej Rusko hovorí ako o kľúčovom nástroji v politickom boji so Západom,“ povedal pre Pravdu Kristian Søby Kristensen, šéf Centra pre vojenské štúdie na Kodanskej univerzite. Reagoval tak na útoky na plynovody Nord Stream v Baltskom mori.


https://spravy.pravda.sk/

29. 09. 2022 07:09

Z energetické krize se jde proinvestovat

Energetická náročnost české ekonomiky, tedy spotřeba energie na jednotku HDP, je vysoká. Je dvojnásobná ve srovnání s Dánskem, o více než 40 procent vyšší než v Německu. Vysoká energetická náročnost automaticky neznamená problém. USA mají tuto hodnotu ještě o deset procent vyšší než my. Rozdíl je v soběstačnosti. Zatímco naše energetická soběstačnost je na 63 procentech, jsou USA dokonce na 104 procentech. USA vyrobí více energie, než potřebují. My musíme 37 procent spotřebovávané energie dovézt. Jinými slovy, se strukturou naší ekonomiky by naším ekonomickým zájmem měla být – či přímo musí být – energetická soběstačnost anebo energetická bezpečnost a energetická hojnost.


E15.cz

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498