We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

26. 05. 2022 02:05

Miliardář Krsek se vrací do solárního byznysu v Česku

Český byznysmen Tomáš Krsek se po dvouleté pouze rozhodl vrátit do solárního byznysu v Česku. Jeho cílem je postavit nejméně 300 MW nových fotovoltaických elektráren (FVE) v regionu střední a východní Evropy. Informoval o tom deník E15.


Solární Novinky

25. 05. 2022 17:05

Režim dodavatele poslední instance se zřejmě zkrátí z šesti měsíců na polovinu

Záchranný režim dodavatele poslední instance (DPI) u elektřiny a plynu se zřejmě zkrátí ze současných šesti měsíců na polovinu. Počítá s tím novela [https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSCE5MF5C5]_ energetického zákona, kterou dnes schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Petr Fiala (ODS). Novela by se ve Sněmovně měla projednávat zrychleně ve stavu legislativní nouze, počítá se s její platností už od 1. června. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dnes uvedl, že vzhledem k legislativnímu procesu je cílovým datem, od kdy by měla změna měla platit, 1. červenec, případně jiné červencové datum._


ČTK

25. 05. 2022 14:05

Charles Michel verí, že EÚ sa dohodne na ropných sankciách voči Rusku ešte pred mimoriadnym samitom, ktorý sa uskutoční začiatkom budúceho týždňa

Prijatie ďalších postihov v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu blokuje Maďarsko.


e.dennikn.sk

25. 05. 2022 13:05

Matovičova daň pre Slovnaft sa odkladá, koalícia sa na podobe zákona nedokázala dohodnúť

Zákon o dani z výhody získanej v dôsledku osobitnej situácie na trhu s ropou sa presúva na júnovú schôdzu parlamentu, rozhodlo o tom poslanci parlamentu. Znamená to, že poslanci nateraz nebudú rokovať o tom, že spoločnosť Slovnaft by mala platiť 30 percent z rozdielu z nižších cien pri nákupe ruskej ropy.  


www.webnoviny.sk

25. 05. 2022 12:05

Jednodušší cesta k malým střešním solárům se zatím odkládá

Z novely energetického zákona zmizela zmínka o posunutí hranice, kdy je možné vybudovat malou střešní solární elektrárnu bez licence.


tydenikhrot.cz

25. 05. 2022 11:05

Slovensko doveze zemní plyn z Norska

Společnost Slovenský plynárenský průmysl (SPP) uzavřela kontrakt na nákup norského plynu z těžebního pole v Severním moři. „Tyto dodávky pokryjí přibližně třetinu spotřeby našich zákazníků,“ řekl televizi Markíza mluvčí SPP Ondrej Šebesta.


Novinky.cz

24. 05. 2022 21:05

Teď nemáme jinou alternativu než ruský plyn. Vláda by měla skončit, řekl Okamura v Interview ČT24

Předseda SPD Tomio Okamura v úterním Interview ČT24 tvrdě zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS). Ta podle něj nepracuje pro české občany a měla by podat demisi. Opoziční politik rovněž řekl, že Česko by mělo energie nakupovat přímo a ne prostřednictvím burz, kde jsou podle něj ceny příliš vysoké. Hned teď Okamura nevidí alternativu k odebírání ruského plynu.


ČT24

24. 05. 2022 07:05

Jak se kupuje plyn pro Česko: Obchodníci jsou opatrní, původ neřešíme, říká nákupčí

Obchodníci se zemním plynem jsou kvůli válce opatrní s uzavíráním smluv, protože se bojí, aby surovinu mohli vůbec dodat. V rozhovoru pro Aktuálně.cz to říká Vít Brůha, který působí jako manažer nákupu energií u dodavatele Centropol. Brůha popisuje, jak funguje nákup plynu pro koncové zákazníky nebo za jak dlouho může zkapalněný zemní plyn nahradit dodávky z Ruska.


Aktuálně.cz

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498